fbpx
HANNA HI711 – kolorimeter pre meranie celkového chlóru

86,00 

SKU: HI711

Monitorovanie obsahu chlóru je rozhodujúce pri kontrole stavu bazénov, kúpeľov, ovocia a zeleniny, pitnej vody a pri dezinfekcii. Sledovaním tohto parametra sa dá vyhnúť vážnym zdravotným a bezpečnostným rizikám.

- +
Add to Wishlist
Katalógové číslo: HI711 Kategórie: Značka:

HANNA HI711 – kolorimeter pre meranie celkového chlóru

 

Tester – checker HANNA HI711 – kolorimeter pre meranie celkového chlóru, je malý vreckový prístroj určený na rýchle stanovenie celkového chlóru vo vode. Pre jeho cenovú dostupnosť patrí medzi obľúbené prístroje pre meranie v domácich bazénoch.

Na dezinfekciu vody sa najčastejšie používa chlór. Monitorovanie obsahu chlóru je rozhodujúce pri kontrole stavu bazénov, kúpeľov, ovocia a zeleniny, pitnej vody a pri dezinfekcii. Sledovaním tohto parametra sa dá vyhnúť vážnym zdravotným a bezpečnostným rizikám.

Hanna testery HI711 na celkový chlór a HI701 na meranie voľného chlóru, vypĺňajú miesto medzi jednoduchými chemickými testovacími sadami a profesionálnymi prístrojmi. Chemické testovacie sady pre celkový chlór nie sú veľmi presné, zatiaľ čo profesionálne prístroje môžu stáť aj pár tisíc eur a sú náročné na údržbu a kalibráciu.

Testery HI711 a HI701 sú veľmi skladné, ľahko sa zmestia do dlane alebo vrecka pracovného plášťa. Sú vybavené prehľadným displejom a funkciou automatického vypínania, ktorá šetrí batériu.

Meranie je veľmi jednoduché. V prvom kroku sa prístroj vynuluje so vzorkou vody. Po vynulovaní sa pridá činidlo – reagent. Po premiešaní obsahu sa vzorka vloží do prístroja. Stlačí sa tlačítko a po krátkej chvíli sa na displeji odčíta nameraná hodnota.

 

Informácie o balení:

Tester – checker HANNA HI711 – kolorimeter je dodávaný s 2 ks meracími kyvetami s uzávermi, práškovými reagentmi pre stanovenie celkového chlóru v počte 6 ks, batériami a inštrukciami.

 

Viac informácií o chlóre najdete na tomto odkaze.

Hmotnosť 1 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte recenziu ako prvý “HANNA HI711 – kolorimeter pre meranie celkového chlóru”

Napíšte čo chcete nájsť a potvrdte

Nákupný košík