VÁCLAV ROŠICKÝ: ŘEZNICTVÍ A UZENÁŘSTVÍ
Zľava!

25,20  21,60 

SKU: ML11

Rozsiahla 300 stránková kniha, prvýkrát vydaná v roku 1892 v Koberovy edícii „Kronika práce, osvety a priemyslu“, je druhou najstaršou českou tlačenou príručkou technológie spracovania mäsa.

Obsahuje 260 receptúr mäsiarskych a údenárskych mäsových výrobkov.

- +
Add to Wishlist
Katalógové číslo: ML11 Kategórie: Značka:

VÁCLAV ROŠICKÝ: ŘEZNICTVÍ A UZENÁŘSTVÍ

 

Názov a špecifikácia hnihy:

VÁCLAV ROŠICKÝ: ŘEZNICTVÍ A UZENÁŘSTVÍ

Formát A5, 304 strán, pevná šitá väzba.

ISBN 978-80-86659-47-3, 2. vydanie, 2015.

 

Rozsiahla 300 stránková kniha, prvýkrát vydaná v roku 1892 v Koberovy edícii „Kronika práce, osvety a priemyslu“, je druhou najstaršou českou tlačenú príručkou technológie mäsa. Áno, celej technológie mäsa od druhov, plemien a nákupu jatočných zvierat, cez ich ustajnenie pred zabitím, k porážke. Autor sa venuje spracovaniu vedľajších živočíšnych produktov, búrania mäsa, k mäso výrobe a konzervovaniu mäsa a mäsových výrobkov.

Všetko symbolicky zakončené staťou o úprave obchodu a výkladu. Komplexné dielo, vrátane pojednania o chemickom zložení tkanív, anatómiou jatočných zvierat a veterinárno-hygienických aspektoch spracovania mäsa. Nezanedbateľnou a úctyhodnou je prvá časť monografie, v ktorej autor na 20 stranách podrobne spracoval históriu mäsiarsko-údenárskeho remesla na území Čiech a Moravy a v Prahe.

Pravým pokladom je však viac ako 260 receptúr mäsiarskych a údenárskych mäsových výrobkov, uvedených v knihe . Autor rozlišuje, ako bolo vtedy zvykom, mäsové výrobky vyrábané mäsiarom, ako klobásy, varené jaternice, jelítka, lisované bachory čiže tlačenky, rôsoly, salámy, záviny, paštéty a mäsové syry.

K plneným výrobkom potom radí všetok tovar údený, či už údené mäsá a slaniny, šunky, salámy a uzenky, pochúťkové údeniny, salámy alebo údené varené mäsové výrobky.

Všetky výrobky nájdete v abecednom aj mennom registri.

 

Naše stránky na mäsiarske recepty nájdete tu.

Potrebujete formu na šunku?

Hmotnosť 1 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte recenziu ako prvý “VÁCLAV ROŠICKÝ: ŘEZNICTVÍ A UZENÁŘSTVÍ”

Napíšte čo chcete nájsť a potvrdte

Nákupný košík