fbpx
Aktívny uhlík do reverznej osmózy 10″

7,90 

SKU: PRO2

Univerzálny 10″ filter s aktívnym uhlím do systémov reverznej osmózy, odstraňuje chlór,ťažké kovy,pachy, zlepšuje kvalitu vody.

- +
Add to Wishlist
Katalógové číslo: PRO2 Kategórie: Značky: ,

Aktívny uhlík do reverznej osmózy 10″

 

Uhlíkový filter na vodu, vodný filter alebo aktívny uhlík do reverznej osmózy 10″ vyrobený z pálených kokosových škrupín, sa v technológiách na čistenie a úpravu vody používa najmä ako odchlórovací filter, pričom poslúži aj ako sedimentačný filter veľkosti 10 mikrónov. Vložka vodu odchlóruje, zbaví trihalometánov, zápachov, pachutí a vedľajších produktov chlorácie. Filtre produkujú skvelú a zdravšiu vodu.

Konštrukcia tohto filtra zaisťuje nízku tlakovú stratu po prietoku vody, s výnimočnými schopnosťami zachytávania nečistôt. Filtračná vložka zachytáva jemné nečistoty z potrubia, ako je kal, pieskový prach, mikro kúsky železa, a iné drobné nečistoty.

 

Technické parametre :

Pórovitosť:                          10 mikrónov – 10 µ – 10 mcr
Veľkosť:                               10″ – 10 palcov
Veľkosť v mm:                    Ø 62 mm x 255 mm
Prevádzková teplota:       od +2°C do + 40°C
Materiál:                             aktívny uhlík

Filtračná vložka sa dá použiť do väčšiny 10″ filtrov predávaných na trhu.

 

Krátky návod na výmenu filtračnej vložky :

Pred výmenou filtru a lebo filtračnej vložky odstavíme prívod vody a filter odtlakujeme uvoľnením ventilu na tele filtru. Po znížení tlaku uvoľníme telo filtru kľúčom, ktorý je súčasťou balenia. Vnútorné telo filtru a vnútornú časť hlavice doporučujeme pri výmene ošetriť dezinfekčným prostriedkom. Po výmene uhlíkovej náplne filter s citom uzavrieme. Závit a tesniacu gumičku doporučujeme ošetriť silikónovou masťou. Uzavrieme tlakový ventil a filter pomaly naplníme pootvorením prívodu vody. Po kontrole tesnosti filtru prívod vody na privádzacom potrubí úplne otvoríme.

 

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE :

Po montáži pred prvým použitím prepláchnite novú filtračnú vložku, až kým nebude filtrovaná voda číra, najmenej 2 – 5 litrami vody.
Nepoužívajte s vodou, ktorá je mikrobiologicky nebezpečná, má neznámu kvalitu, alebo je bez nevyhnutnej dezinfekcie.
Filtre sú určené na filtrovanie studenej pitnej vody.
Odporúčame pravidelne plánovanú údržbu a výmenu filtračnej vložky.

Pri výmene filtračnej vložky doporučujeme riadne vyčistit telo filtra od usadenín a nečistôt, najlepšie aj dezinfekčným roztokom, aby sa zabránilo prípadnému množeniu baktérii.

 

 

Voda na Wikipédií

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte recenziu ako prvý “Aktívny uhlík do reverznej osmózy 10″”

Napíšte čo chcete nájsť a potvrdte

Nákupný košík