fbpx
Filter do reverznej osmózy – 0,5 mikrónový

3,70 

SKU: BC23.

Náhradná filtračná vložka alebo filter do reverznej osmózy – 0,5 mikrónový, sa používa ako posledný mechanický filter pred membránou a svojou činnosťou membránu reverznej osmózy ochraňuje.

- +
Add to Wishlist
Katalógové číslo: BC23. Kategórie: Značka:

Filter do reverznej osmózy – 0,5 mikrónový

 

Náhradná filtračná vložka alebo filter do reverznej osmózy – 0,5 mikrónový, sa v technológiách na čistenie a úpravu vody používa ako posledný „leštiaci“ sedimentačný polypropylénový filter, ochraňuje membránu reverznej osmózy.

Konštrukcia tohto polypropylénového filtra zaisťuje nízku tlakovú stratu po prietoku vody, s výnimočnými schopnosťami zachytávania nečistôt. Filter je vyrobený z penového polypropylénu a je navrhnutý pre mechanické čistenie vody. Zachytáva najjemnejšie nečistoty z potrubia, ako je kal, pieskový prach, drobné častice uvoľnené z aktívneho uhlia, drobné kúsky železa, riasy a iné.

Tento spravidla posledný polypropylénový filter v systéme býva pri výmene zväčša najčistejší.

Pri reverzných osmózach a kuchynských vodných filtroch doporučujeme filter vymeniť po každých 6 mesiacoch bežného používania.

 

Technické parametre :

Pórovitosť:                          0,5 mikrónu – 0,5 µ – 0,5 mcr
Veľkosť:                               10″ – 10 palcov
Veľkosť v mm:                    Ø 62 mm x 255 mm
Prevádzková teplota:       od +2°C do + 40°C
Materiál:                             penový polypropylén

Filter do reverznej osmózy – 0,5 mikrónový sa dá použiť do väčšiny 10″ systémov reverzných osmóz predávaných na trhu.

 

Krátky návod na výmenu filtračnej vložky :

Pred výmenou filtru alebo filtračnej vložky odstavíme prívod vody do reverznej osmózy a puzdro filtra odtiahneme príslušným kľúčom, ktorý bol pri nákupe reverznej osmózy súčasťou balenia. Vnútorné telo filtru a vnútornú časť hlavice doporučujeme pri výmene dôkladne vyčistiť a ošetriť dezinfekčným prostriedkom. Po výmene filtračnej vložky púzdro filtra s citom uzavrieme. Pred výmenou uhlíkovej vložky sa osvedčuje prepláchnutie tejto vložky v studenej vode, takto nám neznečistí nový polypropylénový filter. Závit a tesniacu gumičku doporučujeme ošetriť silikónovou masťou. Po výmene filtrov a vrchných in-line komponentov nádoby pevne uzavrieme a reverznú osmózu pomaly naplníme pootvorením prívodu vody. Po kontrole tesnosti filtrov prívod vody na privádzacom potrubí úplne otvoríme.

 

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE :

Nepoužívajte s vodou, ktorá je mikrobiologicky nebezpečná, má neznámu kvalitu, alebo je bez nevyhnutnej dezinfekcie minimálne UV lampou.
Filtre sú určené na filtrovanie studenej pitnej vody.
Odporúčame pravidelne plánovanú údržbu a výmenu filtračných vložiek.

Ak si na výmenu filtračných vložiek sami netrúfate, radi Vám so servisom reverznej osmózy pomôžeme. Stačí nás telefonicky kontaktovať a o všetko sa odborne postaráme. Servis zabezpečujeme v rámci celej Slovenskej republiky, po dohode aj v Českej republike.

Pri výmene filtračných vložiek doporučujeme riadne vyčistiť a dezinfikovať reverznú osmózu od usadenín a nečistôt nielen zvnútra, ale celú technológiu aj z vonka, najlepšie dezinfekčným roztokom, aby sa zabránilo prípadnému množeniu baktérii.

 

Reverzná osmóza na wikipédii

 

 

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte recenziu ako prvý “Filter do reverznej osmózy – 0,5 mikrónový”

Napíšte čo chcete nájsť a potvrdte

Nákupný košík