fbpx

Použitie aktivovanej ionizovanej vody na hospodárske a domáce potreby

Publikované v Ionizovaná voda a ionizátory vody

1.  Použitie

2) Metóda

3) Výsledky, poznámky

 

 1. Rastlinné vošky a iné škodce

2) Miesta s voškami a inými škodcami by sa mali nasprejovať neživou vodou. Vylejte trochu neživej vody na pôdu. Pri ničení molí nasprejujte koberce, vlnené látky a iné miesta koncentrácie neživou vodou. Pre takýto účel by mala mať voda koncentráciu pH=2,0.

3) Škodce budú zničené, alebo utečú z týchto miest. Voda taktiež vyhubí ich vajíčka. Ak treba, liečba sa môže opakovať.

 1. Stimulácia rastu rastlín v záhradách a skleníkoch. Príprava semena na sadenie.

A) Semená na sadenie by sa mali pripraviť aktivovanou vodou nasledovne:

 • namáčajte semená do neživej vody (ph=2,5 až 3,5), po niekoľkých minútach zozbierajte a odhoďte tie semená, ktoré sa vznášajú na hladine vody, ostatné by sa mali nechať na 2 až 4 hodiny namočené
 • vylejte neživú vodu, umyte semená obyčajnou vodou a nalejte živú vodu, nechajte semená v živej vode na 5 až 15 hodín (presný čas ba sa mal stanoviť na základe výsledkov testovania a závisí od konkrétneho miesta)
 • vylejte živú vodu a sušte semená 2-3 hodiny
 • zasaďte semená

B) Polievanie:

 • Polievajte raz so živou vodou (pH=7,5 až 8,5), potom 2-3 krát obyčajnou vodou, potom znova živou vodou a tak ďalej. Polievanie živou vodou by sa za týždeň nemalo byť menej ako 1 až 2 krát.
 • Semená sa dobre očistia a vypučia a 3 až 4 dni skôr a lepšie. Polievanie živou vodou dáva 20 až 30% rýchlejší rast a odolnosť voči chorobám. Úroda dozrie 10-14 dní skôr a bude o 20 až 40% vyššia než zvyčajne.
 1. Zlepšenie chuti a arómy čaju a kávy

2) Káva, obyčajný čaj alebo bylinkový čaj sa môžu pripraviť použitím živej vody nižšej koncentrácie a bez sedimentu.

3) Káva a čaj budú chutnejšie a aromatickejšie

 1. Dezinfekcia nábytku a podlahy

2) Nasprejujte nábytok neživou vodou a osušte ho o 10 – 15 minút. Sprejovanie sa môže nahradiť čistením látkou nasiaknutou neživou vodou. Podlahy sa umývajú neživou vodou. Vo všetkých prípadoch dezinfekcie by koncentrácia mala byť vyššia, napr. okolo 2,5 pH.

3) Nábytok a podlahy budú spoľahlivo dezinfikované. Výroba vody s vyššou koncentráciou je popísaná v kapitole 4.

 1. Dezinfekcia včelích úľov, plástov a včelárskych nástrojov

2) Prázdny úľ by sa mal dôkladne umyť neživou vodou a vysušiť pred tým než sa včely pustia dnu. Rámy včelích plástov by sa mali tiež umyť neživou vodou a vysušiť na slnku. Koncentrácia vody by mala byť 2 až 2,5 pH.

3) Dezinfekcia je celkom spoľahlivá a efektívna, všetky mikróby budú zničené. Dezinfekcia nemá žiaden dopad na včely.

 1. Príprava potravy pre včely použitím živej vody

2) Pri príprave sirupu, alebo vody pre včely použite živú vodu s nízkou koncentráciou (pH približne 7,5 – 8,5) Ak včely trpia hnačkou použite neživú vodu (pH=4 až 5) na pitie, kým hnačka neprejde.

3) Včely sa stanú oveľa aktívnejšími a energickejšími, budú odolnejšie voči chorobám.

 1. Liečba a dezinfekcia čerstvých vajec

2) Vajcia dobre umyte, alebo ich namočte do neživej vody na dve minúty. Potom ich nechajte oschnúť a dobre utrite. Koncentrácia vody by mala byť medzi 2,5-3,5 pH.

3) Neživá vody ničí stafylokoky a predlžuje životnosť vajec pri skladovaní.

 1. Stimulácia apetítu a rastu zvierat

2) Domáce zvieratá, zvlášť mladé zvieratá, by sa mali periodicky, ale nie častejšie ako 1-2 krát do týždňa napájať živou vodou nízkej koncentrácie (pH=7,5-8,5). V deň napájania by sa to malo robiť každú 1,5 hodinu medzi kŕmením. Odporúča sa sprejovať suchú potravu živou vodou. Voda s vysokou koncentráciou (pH 10-11) nie je účinná.

3) Úmrtnosť zvierat klesne, dostanú viac energie a odolnosti voči chorobám. Ich apetít a denný výnos sa zlepšia. Celkový objem vody by nemal presiahnuť 10 g na živú váhu zvieraťa.

 1. Zlepšenie rastu a kvitnutia kvetov v kvetináčoch

1) Odporúča sa polievať kvety v kvetináčoch nasledovne:

Raz použite živú vodu s nízkou koncentráciou (pH=7,5-8,5), potom dva-tri krát obyčajnú vodu , atď. Živá voda by sa nemala používať častejšie než 1-2 krát týždenne. Ak si všimnete, že rastline sa stav zhoršil, mala by sa polievať neživou vodou, potom dvakrát živou vodou, potom obyčajnou a neskôr tak, ako sme popísali.

3) Kvety rastú rýchlejšie a ich kvitnutie je lepšie. Pôda v kvetináči sa dezinfikuje a kvety sa zregenerujú.

 1. Príprava jačmeňa na výrobu sladu

2) Pred vyklíčením jačmeňa ho nechajte v neživej vode na 1 až 2 hodiny (na dezinfekciu).Potom vylejte neživú vodu a umiestnite jačmeň do živej vody na niekoľko hodín (táto doba závisí od aktuálnych podmienok). Potom ich dajte vyklíčiť a polievajte živou vodou. Taká istá metóda by sa mohla použiť na vyklíčenie pšenice a iných obilnín používaných na výrobu zdravých jedál(pečené produkty, celozrnné produkty…)

3) Jačmeň vyklíči rýchlejšie a slad je lepší, zrná rastú rýchlejšie. Zrná sa dobre dezinfikujú , rýchlejšie pučia a sú chutnejšie.

 1. Liečenie hnačky domácich zvierat a hydiny

2) Ak kuriatka, káčatká a húsatká dostanú hnačku, napájajte ich neživou vodou (pH = 4,5) niekoľkokrát, kým choroba nezmizne. To isté sa odporúča v prípade domácich zvierat, dajte im neživú vodu. Ak nepijú, nájdite spôsob ako ich napojiť, alebo pripravte jedlo s neživou vodou.

3) Ako aj u človeka, hnačka prejde pomerne rýchlo, behom niekoľkých hodín, alebo v priebehu dňa. Môžete tiež dodatočne dezinfikovať zariadenie, kde držíte zvieratá.

 1. Oživenie zvädnutých rastlín a zeleniny

2) Odrežte stonku zvädnutej rastliny alebo zeleniny a umiestnite ich do živej vody. Odporúčaná koncentrácia takejto vody je 8 až 9 pH.

3) Kvety a zelenina ožijú a vydržia dlhšie

 1. Stimulácia rastu hydiny

2) Malá a slabá hydina (kurence, moriaky…) by sa mali napájať 2-3 dni za sebou použitím živej vody nízke koncentrácie. Môže sa im ponúknuť živá a obyčajná voda, aby si vybrali tú najvhodnejšiu. Neskôr by sa mala živá voda používať na napájanie nie častejšie ako 1-2 krát do týždňa.

3) Ak sa živá voda správne používa, úmrtnosť sa zredukuje o 40%, vtáky žerú lepšie a rastú dobre a sú odolnejšie voči chorobám.

 1. Dezinfekcia budov

2) Malé budovy a zariadenia sa môžu dôkladne umyť neživou vodou. Dokonca je efektívnejšie nasprejovať a urobiť tak opar neživej vody použitím sprejovacieho zariadenia. Sprejovanie je účinnejšie, keď sa dezinfikujú väčšie budovy – stajne, prasacie farmy… Zvieratá nemusia byť vyvedené von, pretože voda pre ne nie je vôbec nebezpečná. Koncentrácia vody by mala byť približne 2,0 pH. Taká istá metóda by sa mohla aplikovať pri dezinfekcii skladovacích zariadení ovocia a zeleniny, pivníc a skleníkov. Dezinfekcia by sa mala robiť pravidelne.

3) Sprejovanie alebo opar zmenšuje mikroflóru budov 2 až 5-násobne. Dezinfekcia je aktívna 8 až 10 dní.

 1. Odstránenie mastnoty

2) Povrchy znečistené mastnotou, napr. nábytok a podlaha, by sa mali zmáčať alebo nasprejovať živou vodou (pH = 9,5 až 10,5) na 1 až 2 hodiny. Potom ich umyte obyčajnou vodou . Živá voda má tiež baktericídne vlastnosti takže súčasne ničí rozličné mikróby (napr. stafylokokus)

3) Živá (alkalická) voda má umývacie vlastnosti, t.j. odstraňuje mastnotu a čistí povrch podobným spôsobom ako 1 až 1,5-percentný roztok zásaditého sodíka.

 1. Dezinfekcia rúk a nôh

2) Na tento účel si umyte ruky a nohy neživou vodou a nechajte ich oschnúť bez utierania .

3) Dezinfekcia je veľmi účinná a absolútne neškodná.

 1. Sterilizácia zaváracích pohárov a príprava na konzervovanie

2) Umyte poháre a vrchnáky živou vodou. Bolo by ešte lepšie naliať do pohárov živú vodu a nechať ju tam pol hodinu. Potom opláchnite poháre neživou vodou (pH =2) a vysušte.

 1. Čistenie a odmasťovanie okenných tabúľ

2) Umývacie vlastnosti živej vody (alkalickej) sa využívajú na umývanie okien a odmasťovanie. Najskôr zmáčajte sklo, počkajte chvíľu a umyte. Je tiež ekonomické umyť okná na aute. Taká istá metóda sa môže použiť na umývanie okien skleníkov.

 1. Dezinfekcia obalov

2) Všetky druhy obalov (prepravky, škatule, vrecká, sáčky…) by sa mali dobre umyť neživou vodou a vysušiť, najlepšie na slnku. Dezinfekcia bude účinnejšia, ak je obal zmáčaný živou vodou a potom ošetrený neživou vodou.

 1. Zmäkčenie vody

Živá voda je veľmi mäkká a čistá, takže ak potrebujete mäkkú vodu, môžete použiť živú (na pranie, na prípravu čaju a kávy…). Pred použitím počkajte, kým sa kal usadí.

 1. Predĺženie životnosti ovocia a zeleniny

2) Pred uskladnením by sa malo ovocie  a zelenina umyť neživou vodou a ponechať na voľné uschnutie, alebo utrieť. To isté by sa mohlo spraviť nasprejovaním ovocia, keď je prevážané na dopravnom páse, alebo namáčaním obalu s ovocím do neživej vody, potom pravidelne sprejované, alebo vystavené oparu, keď je v skladovacom zariadení. Obal a skladovacie miesta by sa tiež mali vydezinfikovať.

3) Životnosť v sklade sa predĺži niekoľkonásobne, ovocie a zelenina budú čerstvé dlhšie, nestratia vitamíny, cukor a nehnijú.

 1. Umývanie teliat živou vodou

2) Živá voda sa používa na umývanie teliat 1 až dva krát týždenne, mlieko použité na kŕmenie by sa mohlo zriediť živou vodou(Ph=8-9). Slabé zvieratá by sa mali napájať živou vodou niekoľko dní, kým nezosilnejú. Teľatá trpiace na hnačku by mali piť neživú vodu. Testy na poli na niektorých farmách v Lotyšsku toto potvrdili skvelými výsledkami.

3) V porovnaní s bežnými stádami sa denná dávka zvýšila o 20 až 30%. Stádo slabých zvierat prežilo 100%-ne, v porovnaní s tými, ktoré prežili v iných stádach-70-80%.

 1. Dezinfekcia sáun, kúpeľov a kúpalísk

2) Umyte povrch sauny, kúpeľa, alebo kúpaliska neživou vodou alebo urobte opar v takej miestnosti. Dezinfekcia bude účinnejšia ak každý povrch najskôr umyjete živou vodou. Súčasne sa v každom zariadení dezinfikuje aj tovar v ňom. Na tento účel by sa mal použiť aktivátor s väčším objemom.

 1. Kúpeľ s aktivovanou vodou

2) Kúpele, alebo sauny kde sa používa aktivovaná voda, sú lepšie v obnovovaní sily, dodávaní dobrého pocitu a správajú sa ako tonizačná voda (živá voda) Kúpele s neživou vodou upokojujú a odstraňujú stres.

 1. Zvýšenie produktivity kožušinových zvierat (noriek)

2) Zvieratá by sa mali napájať živou vodou 1-2 krát do týždňa. Koncentrácia takejto vody by mala byť okolo 7,5-8,5 pH. Potrava pre zvieratá sa tiež môže pripraviť s použitím živej vody.

V prípade, že zvieratá trpia hnačkou, podávajte im neživú vodu, kým sa jej nezbavia. Taktiež bude užitočné dezinfikovať zariadenia, kde sa zvieratá chovajú, aby sa zabránilo šíreniu infekcie (dezinfekcia je opísaná vyššie).

3) Úmrtnosť klesne o 5 až 8% apetít zvierat sa zlepší, stanú sa odolnejšími na choroby, kožuch bude väčší o 7 až 8% a vyššej kvality.

 

Pozrite si našu ponuku ionizátorov vody určených pre výrobu živej, neživej a striebornej vody.

 Aquator Silver – Aquator Classic    a     Aquator mini Silver – Aquator mini Classic.

 

Začnite písať a stlačením klávesu Enter vyhľadajte

Nákupný košík

Žiadne produkty v košíku.