fbpx

Použitie aktivovanej ionizovanej vody na liečbu porúch a ochorení

Publikované v Ionizovaná voda a ionizátory vody

Čo by sme mali vedieť pred používaním aktivovanej ionizovanej vody na liečbu.

Aktivovaná voda by sa mala vyrábať dodržiavaním metodológie popísanej v užívateľskom manuáli a mala by sa používať dodržiavaním odporúčaní obsiahnutých v tomto článku.

Jednorazová dávka aktivovanej vody na dospelého človeka je odporúčaná na pol pohára. Množstvo požité deťmi by malo byť príslušne menšie, napr. deti medzi 2 až 5 rokmi by mali jednorazovo vypiť maximálne jednu tretinu pohára. Na liečenie prechladnutia u malých detí pridajte niekoľko kvapiek neživej vody do nosa dieťaťa pomocou pipety a na liečenie angíny alebo škrabania v hrdle dajte dieťaťu vypiť niekoľko hltov teplej neživej vody. Veľmi účinné je nastriekanie tejto acidickej vody na mandle ručným rozprašovačom.

Ak chcete, aby aktivovaná voda zmiernila podráždené miesta, vyrážky a uhry, mala by sa častejšie používať na zmáčanie týchto miest asi 6-10 krát za deň. Škrabanie v hrdle by sa malo liečiť vyplachovaním neživou vodou po jedle. V takýchto prípadoch by mala byť voda trochu ohriata, môžeme ju mať odloženú na radiátore.

Otázka, ktorá sa často vyskytuje je, či môžeme používať lieky a aktivovanú vodu súčasne. Bohatá vedecká literatúra o aplikácii aktivovanej vody neobsahuje žiadnu jednoznačnú odpoveď. Takže na záver: Mala by to byť buď aktivovaná voda alebo lieky. V prípade onkologického ochorenia alebo onkologickej liečby musí byť o používaní aktivovanej ionizovanej vody bezpodmienečne informovaný ošetrujúci lekár.

Teraz môžeme prejsť ku konkrétnym odporúčaniam ohľadom používania aktivovanej vody na liečebné účely. Odporúčania boli vyhodnotené známymi vedcami, doktormi, chemikmi a inžiniermi. Odporúčania sú usporiadané v abecednom poradí podľa názvu ochorenia alebo poruchy.

Očakávaný čas výsledkov liečenia je orientačný. Skutočná doba zlepšenia závisí od jednotlivého organizmu, trvania poruchy, výživy a iných faktorov.

Konzultujte používanie aktivovanej vody so svojím lekárom.

 

Odporúčania pre liečebné používanie aktivovanej ionizovanej vody pre prístroje

Aquator Silver – Aquator Classic – Aquator mini Silver – Aquator mini Classic.

 

1. – 75. Porucha – ochorenie

2) Metodológia liečby

3) Výsledky, poznámky

 

 1. Abscess

2)  Pri vrede použite vlažnú neživú vodu – spravte mu vlhký obklad s neživou vodou. Keď praskne vred alebo je prepichnutý, umyte a vyčistite ho s teplou neživou vodou a ošetrite ho. Pred spánkom vypite pohár živej vody. Keď sa vred očistí, aplikácia vlhkého kúpeľa živou vodou urýchli liečenie (nalejte trochu živej vody na gázu).

3) Rana sa zahojí za niekoľko dní. Ak sa počas vymieňania gázy všimnete ešte nejaký hnis, opäť ho obmyjete neživou vodou.

 1. Úraz na oku

2) Ak je úraz vážny (krvácanie) vyhľadajte lekársku pomoc. Drobné poranenia (uderenie, zašpinenie, pomliaždenie) by sa mali liečiť 4-krát za deň vyplachovaním oka živou vodou.

3) Vyplachovanie sa prevádza ponáraním oka do misy so živou vodou.

 1. Alergie, alergický zápal kože

2) Vypláchnite si nos (nasávaním vody dnu) hrdlo a ústa neživou vodou. Po každom vypláchnutí vypite pol pohára živej vody. Vyrážky, uhry a napuchnuté miesta by sa mali zmáčať len neživou vodou 5 až 6 krát denne.

3) Spravidla zmizne porucha do 2-3 dní. Dodatočne musíte odstrániť príčinu takejto alergie.

 1. Angína – Chronická angína

2) Tri dni za sebou vyplachujte hrdlo 5 až 6 krát denne teplou neživou vodou po každom jedle. V prípade ak trpíte aj nachladnutím, vyplachujte si nos. Po každom vypláchnutí vypite pol pohára živej vody. Neživá voda by sa mala zohriať na 38-40°C. V prípade potreby vyplachujte častejšie.

3) Teplota by mala počas prvého dňa liečby klesnúť. Porucha by mala zmiznúť do 2-3 dní, u niektorých ľudí do 24 hodín.

 1. Ateroskleróza tepien dolných končatín

2) Umyte si nohy mydlom a teplou vodou, osušte ich a zmáčajte teplou neživou vodou. Nechajte nohy oschnúť prirodzene. Na noc dajte vlhký obklad so živou vodou, ráno natrite pokožku nôh olejom. V čase liečby vypite pol hodinu pred jedlom pol pohára neživej vody. Masáž nôh je tiež užitočná. Ak je vidno žili, tieto miesta by sa mali zmáčať neživou vodou, alebo by sa mali prikladať vlhké obklady. Následne zmáčajte živou vodou.

 1. Artritída (reumatická)

2) Odporúča sa 1 deň, pol hodinu pred jedlom, piť 150 ml (menší pohár) neživej vody a podávať vlhké obklady neživou vodou, a na druhý deň vypiť živú vodu a dávať obklady živou vodou. Trvanie liečby je 10 dní.

3) Pre vlhké obklady používajte len teplú vodu.

 1. Akútne poruchy dýchania

2) Proces liečby je podobný ako pri angíne: vyplachujte  nos, hrdlo a ústa teplou neživou vodou. Posledné vypláchnutie by sa malo robiť živou vodou. Navyše je povolené robiť inhaláciu neživou vodou (ak nemáte inhalačný prístroj, urobte „opar“ neživej vody použitím spreju a inhaluje tento opar niekoľkokrát.). Po procedúre vypite štvrť pohára živej vody.

3) Poruchy spravidla zmiznú do dvoch- troch dní.

 1. Priedušková astma, bronchitída

2) Vyplachujte si nos a ústa teplou neživou vodou po dobu troch dní (aby sa zničili alergény, astmy). Po každom vypláchnutí vypite pol pohára živej vody. V prípade obyčajného kašľa vypite pol pohára živej vody. Odporúča sa robiť periodické vyplachovanie pre profylaktiku.

3) Porucha sa mierni, vykašlávanie sa zľahčí, celkový pocit sa veľmi zlepší. Snažte sa naučiť dýchať plytko (metóda vypracovaná Dr. K. Buteykom.)

 1. Brucelóza

2) Ľudia sa nainfikujú touto chorobou od zvierat, takže hygiena požadovaná v stajniach a farmách sa musí dodržiavať. Po kŕmení, dojení alebo napájaní zvierat si umyte ruky neživou vodou. Ak ste sa nainfikovali, vypite pol pohára neživej vody pred jedením. Nepoužívajte neprevárané mlieko. Stajne sa musiac dezinfikovať.

 1. Cukrovka

2) Pred jedlom vypite pohár živej vody. Dodatočne sa odporúča dávať masáže pankreasu a snažiť sa presvedčiť samého seba, že produkuje inzulín.

3) Celkový stav sa významne zlepšuje.

 1. Čistenie zubov, zubná profylaktika

2) Čistite si zuby aktivovanou vodou. Ak sú zuby zdravé, čistite ich používaním živej vody a zubnej pasy. Pre dezinfekciu vypláchnite ústa neživou vodou. Posledné vypláchnutie by malo byť so živou vodou. Ak ďasná  krvácajú, tak po každom jedle vypláchnite 2-3 krát neživou vodou. Posledné vypláchnutie  by malo byť so živou vodou.

3) Krvácanie z ďasien by sa malo znížiť, povlak na zuboch sa rozpustí.

 1. Bolesť zubov

2) Vyplachujte ústa teplou neživou vodou 10 až 20 minút. Procedúra sa môže opakovať.

3) Bolesť zubov ustúpi.

 1. Dermatomykóza (hubová choroba pokožky)

2) Umyte kožné zranenie teplou živou vodou a osušte. Potom 4 až 6 krát denne zmáčajte teplou neživou vodou. Na ošetrenie tejto poruchy musí mať voda vyššiu koncentráciu (pH = 2,5)

3) Problémy spravidla zmiznú do 4 až 5 dní. Podľa potreby liečbu opakujte.

 1. Dermatitída (alergická)

2)  Odstráňte príčiny spôsobujúce dermatitídu (kontakt s trávami, prachom, vôňami, chemikáliami…). Zmáčajte vyrážky a opuchy neživou vodou. Po jedle vypláchnite nos, ústa a hrdlo neživou vodou tým istým spôsobom ako pri  alergii.

3) Problémy zmiznú do 3 – 4 dní.

 1. Diatéza

2) Všetky vyrážky a opuchy by sa mali zmáčať neživou vodou, potom (o 2-3 minúty, keď je pokožka suchá) položte vlhký obklad živou vodou a nechajte ho 10 – 15 minút. Procedúra by sa mala opakovať 3-4 krát za deň. Okrem toho by ste si mali prezrieť menu vášho dieťaťa a vynechať zatiaľ všetky produkty spôsobujúce diatézu – menej mlieka a masla a viac zeleniny. Taktiež vyčistite prach vo vašom dome, stráňte sa domácich zvierat a kvetov, nepoužívajte vankúše s páperím… Tiež neužívajte žiadne lieky.

3) Ak sú dodržané všetky postupy, diatéza by mala zmiznúť do 2 až 3 dní.

 1. Dezinfekcia

2) Neživá voda je vynikajúci dezinfekčný prostriedok. Vyplachovanie úst, nosa a hrdla ničí mikróby, toxíny a alergény. Pri použití na umytie rúk a tváre sa koža dezinfikuje. Čistením nábytku, riadu a podlahy neživou vodou sa povrchy dezinfikujú. Vlastne všetko by sa mohlo dezinfikovať. Na dezinfekciu používajte vodu vyššej koncentrácie (pH = 2,0 až 2,5). Jedna aplikácia na dezinfekciu postačí.

 1. Dyzentéria (úplavica)

2) Nejedzte nič počas prvých 24 hodín. Vypite jeden pohár neživej vody 3-4 krát denne. Odporúčaná je koncentrácia vody pH=2,0-2,5.

3) Porucha spravidla zmizne do 24 hodín.

 1. Ekzém, herpes

2) Pred liečením ohrejte ranu nad parou, zvyšujúc teplotu pary, kým ju rukou znesiete, aby pokožka zmäkla. Para sa môže nahradiť horúcim obkladom. Potom zmáčajte problematické miesto teplou živou vodou a nechajte ho vyschnúť. Zmáčanie sa môže  nahradiť vlhkým obkladom (4-6 krát za deň). Pred spánkom sa odporúča vypiť pol pohára živej vody. Táto procedúra by sa mala prevádzať 4-5 dní. Mali by sa tiež odhaliť príčiny problémov a odstrániť všetky dráždivé faktory (ako v prípade alergie).

3) Kožný problém zmizne spravidla do 3-4 dní. Pre ostatné to môže trvať dlhšie.

 1. Bolesti hlavy

2)  Zmáčajte bolestivé miesto hlavy neživou vodou a vypite pol pohára živej vody ak je bolesť hlavy spojená so zvýšeným krvným tlakom alebo neživej vody, keď bol príčinou nízky tlak. Ak je bolesť hlavy spôsobená pomliaždením alebo otrasom, zmáčajte to miesto živou vodou.

3) U väčšiny ľudí bude bolesť zmiernená behom 30-50 minút.

 1. Gastritída

2) Vypite pol pohára živej vody trikrát denne po dobu troch po sebe nasledujúcich dní. Ak je treba, pite vodu aj naďalej.

3) Kyslosť klesá, bolesť mizne, celkový pocit sa zlepšuje.

 1. Žltačka

2) Vypite pol pohára živej vody (pred jedlom a pred spaním) 4-krát za deň po dobu 3 až 4 dní. Odporúča sa piť vodu 30 minút pred jedlom. Po 4-5 dňoch navštívte svojho lekára. Ak je potrebné, opísaný postup sa môže zopakovať.

3) Zlepší sa celkový stav, navráti sa prirodzená farba pokožky, zvyšuje sa energia.

 1. Bolesť hrdla

2)  V prípade bolesti hrdla vypláchnite hrdlo teplou neživou vodou. Vyplachovanie by sa malo prevádzať každých 30 minút až 1 hodinu. Ak bolesť začala v noci, vstaňte a začnite s vyplachovaním.

3) Bolesť hrdla zvyčajne prejde ráno.

 1. Endocervicitída (zápal sliznice hrdla maternice)

2) Ohrejte živú a neživú vodu na 38-40ºC a prevádzajte nasledovné procedúry: Vstreknite najskôr neživú vodu, potom po niekoľkých minútach živú. Živá voda by sa mala vstrekovať niekoľkokrát s intervalmi od 3 do 5 minút.

 1. Gingivitída (zápal ďasien)

2) Keďže je ráno táto choroba spôsobená baktériami alebo vírusmi, zlými blombami alebo konkrementami na zuboch, najskôr by sa mal človek snažiť odstrániť príčiny, dodržiavať zásady hygieny a čistiť zuby neživou vodou 1 až 2 minúty, s cieľom dezinfikovať ústnu dutinu a ďasná.

3) krvácanie z ďasien sa spomalí, povlak sa rozpustí.

 1. Chrípka

2) Pokiaľ máte chrípku, nejedzte prvých 24 hodín (nemíňajte telesnú energiu na trávenie a ušetrite ju na boj s chrípkovými vírusmi) Vypláchnite nos, hrdlo a ústa teplou neživou vodou 6 až 8 krát (alebo viac) denne. Niekoľkokrát za deň vypite pol pohára živej vody.

3) Spravidla sa človek zbaví chrípky do 24 hodín, u niektorých ľudí to potrvá 2 dni. Procedúra takisto spôsobuje oveľa miernejšie následky.

 1. Plesňové ochorenie nôh (v angličtine nazývané atlétovo chodidlo)

2) Umyte postihnuté miesta horúcou vodou a mydlom, osušte ich, potom zmáčajte neživou vodou a nechajte oschnúť. Potom 5-8 krát denne zmáčajte iba neživou vodou. Pokiaľ máte dosť času, urobte chodidlám kúpeľ: nechajte ich v teplej neživej vode 30 minút. Dobre operte ponožky a máčajte ich v neživej vode. Podobná dezinfekcia by sa mala urobiť vnútru vašej obuvi – nalejte neživú vodu a nechajte ju tam 20 minút. Odporúčaná koncentrácia vody je približne 2 pH.

3) Problém by mal zmiznúť do 4-6 dní, u niektorých ľudí 8-10 dní. Liečba podobného plesňového ochorenia nechtov potrvá dlhšie – kým nenarastú nové a zdravé nechty.

 1. Helmintizmus (črevné ochorenie)

2) Po defekácii si urobte klystír neživou vodou. Po hodine klystír živou vodou. Potom každú pol hodinu vypite pol pohára neživej vody po dobu 24 hodín. Počas nasledujúcich 24 hodín pite živú vodu každú pol hodinu s cieľom obnoviť energiu a zdravie. Ak problém nezmizne, opakujte opísaný cyklus.

3) Počas prvých 24 hodín sa človek môže cítiť zle. Stav sa zlepší počas pitia živej vody.

 1. Hemoroidy

2) Liečba sa začína po defekácii. Najskôr umyte popraskané miesta a hrče teplou vodou a mydlom, osušte a opláchnite neživou vodou (na dezinfekciu). O 5 až 10 minút zmáčajte tieto miesta neživou vodou alebo pokladajte vlhké obklady. Keď tieto vyschnú, mali by sa nahradiť vlhkými obkladmi. Procedúra by sa mala opakovať do ďalšej návštevy toalety. Dodržiavajte danú procedúru 4-5 dní. Na noc sa odporúča vypiť pol pohára živej vody.

3) Krvácanie by sa malo znížiť, rana sa zahojí do 3 až 4 dní.

 1. Rezné rany, škrabance, odreniny

2) Omyte ranu neživou vodou a počkajte, kým oschne. Potom pokladajte vlhké obklady na ranu a na obväz. Ďalej, pokým nie je rana úplne vyčistená, ju zmáčajte len živou vodou. Niekedy postačí zmáčať malé rany živou vodou niekoľkokrát.

3) Rany sa zahoja do 2 až 3 dní, väčšie do 3-4 dní.

 1. Prechladnutie krku

2) Aplikujte vlhké obklady teplou neživou vodou. Pred jedlom vypite pol pohára živej vody.

3) Bolesť povolí, pohyblivosť bude normálna.

 1. Zápal pečene (hepatitída)

2) Celkové vyliečenie trvá 4 dni. V prvý deň vypite pol pohára neživej vody štyrikrát. Počas zvyšných troch dní pite živú vodu tým istým spôsobom.

3) Bolesť povolí a budete sa cítiť omnoho lepšie.

 1. Kolitída (zápal hrubého čreva)

2) Neodporúča sa prijímať žiadne jedlo prvý deň. Namiesto toho vypite pol pohára neživej vody 3-4 krát denne (liečba je podobná liečbe dyzentérie).

3) Problém spravidla zmizne do 24 hodín.

 1. Kolpitída (zápal pošvy)

2) Ohrejte dávky živej a neživej vody na 38-40 ºC a vstrekujte pred spaním: najskôr neživú vodu, potom o 10-15 minút živú vodu. Živá voda sa môže vstrekovať niekoľkokrát s malými intervalmi (liečba je podobná liečbe endocervitídy).

3) Kolpitída zmizne do 2-3 dní.

 1. Zapáchajúce nohy

2) Najskôr umyte chodidlá teplou vodou a mydlom a dôkladne osušte. Potom zmáčajte neživou vodou a nechajte oschnúť. Procedúra by sa mala opakovať 2-3 dni, neskôr najmenej raz za týždeň. Dodatočne sa odporúča dezinfikovať ponožky a obuv. Nepríjemný zápach zmizne, pokožka nôh sa zregeneruje.

 1. Popraskaná pokožka päty

2) Liečba je podobná liečbe zapáchajúcich nôh. Dodatočne sa odporúča natierať päty olejom a nechať ho vsať do pokožky. Okrem toho, kým je koža jemná, je dobré oškrabať ju pemzou, aby sa odstránili neživé vrstvy kože.

3) Popraskanie sa vylieči do 2-3 dní.

 1. Konjuktivitída (zápal očných spojiviek)

2) Umyte oči slabou neživou vodou (pH=4,5 až 4,0) a potom o 3-5 minút živou vodou. Opakujte procedúru 4-5 krát počas dňa. Umývanie sa prevádza namáčaním oka v mise s vodou a žmurkaním.

3) Oči sa vypláchnu a zápal zmizne.

 1. Zlepšenie krvného obehu

2) Ak máte možnosť vyrobiť veľa živej vody, odporúča sa vodný kúpeľ alebo sprcha. Ak máte masážnu vaňu, odporúča sa pridať živú vodu do obyčajnej. Toto by pomohlo zbaviť sa vyrážok, uhrov, dodá to viac energie.

 1. Laryngitída

2) Liečba je podobná tej pri angíne: vyplachujte hrdlo teplou neživou vodou. Stráňte sa prechladnutia, nerozprávajte priveľa a príliš hlasno, zdržiavajte sa silných alkoholických nápojov a nefajčite. Ak je problém akútny, odporúča sa zostať ticho na 23 dni, jesť teplé, jemné a ľahko stráviteľné jedlo. Vyplachovanie neživou vodou by malo byť nasledované živou vodou.

3) Problém zmizne časom. Pre profylaktiku vyplachujte hrdlo po jedle.

 1. Sexuálne poruchy

2) Keďže živá vody sa správa ako tonikum a stimulant, odporúča sa vypiť ráno a pred spaním pol pohára každý raz. Dodatočne je možné použiť magnetické stimulátory napr. Eros) a iné prostriedky podporujúce potenciu. Pred milovaním sa snažte nemyslieť na možné zlyhanie.

 1. Odstránenie odumretej pokožky z päty a prstov na nohách

2) Procedúra je podobná ako pri liečbe zapáchajúcich nôh a popraskaných miest na pätách. Procedúra bude efektívnejšia ak sú chodidlá ponorené do horúcej mydlovej vody. Potom zmáčajte chodidlá teplou neživou vodou a po 15-20 minútach odstráňte odumretú kožu z piat a spodnej strany chodidla rukami alebo(ešte  lepšie) pemzou. Procedúra sa končí umytím nôh teplou živou vodou, po čo ich je treba nechať oschnúť.

3) Odumretá pokožka sa odstráni, zlý zápach nôh zmizne a praskliny sa vyliečia. Pokožka zjemnie. Procedúra sa musí periodicky opakovať.

 1. Upokojenie nervov, liečba nespavosti

2) Pred spánkom vypite pol pohára neživej vody. Ak to nepomôže, vypite pol pohára neživej vody vždy pred jedlom. Tiež sa snažte nepoužívať lieky, na ktoré si už váš organizmus zvykol.

3) Má upokojujúci účinok, krvný tlak sa zníži a spánok by sa mal zlepšiť.

 1. Podráždenie pokožky (napr. pri holení)

2) Zmáčajte pokožku a pomocou vlhkého obkladu živej vody alebo ju dokonca umyte (namiesto použitia prípravkov po holení). Po niekoľkých minútach pokladajte vlhký obklad alebo znova umyte. Nechajte pokožku oschnúť. Ak sa porežete, tak nechajte obklad živej vody o niečo dlhšie.

3) Pokožka sa rýchlo zahojí, zjemnie.

 1. Starostlivosť o pokožku.

2) Pre starostlivosť o pokožku je možné pravidelne používať neživú vodu s pH 5,5. Je jednoduché vyrobiť takúto vodu dodržaním tabuľky v užívateľskom manuáli elektrolyzéru (stačí zapnúť stroj na 5 minút). Po vyčistení  tváre neživou vodou ju môžete vyčistiť živou.  Je dokonca lepšie, keď daná osoba zistí, že aká voda je pre jej pleť najlepšia. Pravidelná aplikácia aktivovanej vody na starostlivosť o pokožku ju spraví jemnejšou a zdravšou a s menej vráskami. 3) Všetky vyrážky, uhry a čierne bodky by sa mali vyliečiť neživou vodou vyššej koncentrácie.

 1. Osteochondróza

2) Odporúča sa vypiť trikrát denne pol hodinu pred jedlom pol pohára: neživej vody jeden deň a živej na druhý deň. Vlhký obklad neživou vodou by sa mal podávať na bolestivé miesta. Takáto liečba by mala trvať 10 dní. Dodatočne treba masírovať chrbticu. Je tiež užitočné zavesiť sa na nejakú tyč alebo priečny nosník.

3) Bolesť sa utíši. Pokúste sa nenachladnúť, nechytajte ťažké objekty ani nerobte náhle pohyby.

 1. Otitída

2) Opatrne umyte ušný kanál teplou živou vodou, potom usušte. Vlhký obklad by sa tiež mohol aplikovať na bolestivé ucho. Všetok výtok by sa mal umyť neživou vodou. Ak porucha pretrváva, vyhľadajte lekársku pomoc.

3) Pokúste sa neprechladnúť, nefúkajte si nos.

 1. Zvýšený krvný tlak (hypertonia)

2) Vypite pol pohára neživej vody ráno a večer. Ak to nepomôže, pite trikrát denne, kým je tlak normálny.

3) Krvný tlak bude normálny.

 1. Znížený krvný tlak (hypotomia)

2) Vypite pol pohára živej vody ráno a večer. Ak je treba, môžete piť dlhšie (1 týždeň). Vo všetkých prípadoch by ste mali kontrolovať svoj krvný tlak a podľa výsledkov si určiť vlastné individuálne používanie aktivovanej vody.

 1. Paradentóza, krvácanie z ďasien.

2) Liečba je podobná ako pri bolesti zubov alebo pri čistení zubov (body 11 a 12) V tomto prípade by vyplachovanie malo trvať dlhšie. Napr. pohár neživej vody by sa mal použiť na vyplachovanie behom 10 minút.

3) Krvácanie sa zastaví a je menšie, konkrementy na zuboch sa rozpustia. Posledné vyplachovanie by sa malo robiť živou vodou.

 1. Starostlivosť o vlasy

2) Na starostlivosť o vlasy stačí umývať vlasy raz týždenne použitím živej vody a mydla alebo šampónu, potom opláchnuť živou vodou a nechať uschnúť bez utierania.

 1. Vypadávanie vlasov

2) Umyte si vlasy raz týždenne mydlom alebo šampónom, utrite ich a opláchnite teplou vodou. Po 5 až 8 minútach opláchnite vlasy teplou živou vodou a masírujte pokožku hlavy končekmi prstov. Nechajte vlasy teplou živou vodou a masírujte pokožku hlavy končekmi prstov. Nechajte vlasy uschnúť bez utierania. Takáto procedúra sa môže robiť niekoľkokrát denne. Takýto liečebný cyklus sa môže opakovať 4 až 6 týždňov po sebe.

3) Vlasy zjemnejú, lupiny zmiznú, vlasy sa stanú silnejšími a prestanú vypadávať.

 1. Polyareritída

2) Jeden kompletný liečebný cyklus trvá 9 dní. Počas prvých 3 dní vypite pol pohára neživej vody 4-krát denne (pol hodinu pred jedlom a spánkom). Štvrtý deň je prestávka. Na piaty deň vypite pol pohára živej vody pred spánkom a jedlom. Šiesty deň je prestávka. Nasledujúce tri dni aplikuje tú istú procedúru ako počas prvých troch dní.Ak je treba, procedúru možno opakovať.

3) Bolesť kĺbov sa zmierni, celkový stav sa zlepší. Ak je porucha chronická, dávajte vlhké obklady neživej vody na bolestivé kĺby.

 1. Preležaniny

2) Preležaniny by sa mali opatrne umyť a zmáčať neživou vodou. Potom ich nechajte oschnúť a zmáčajte teplou živou vodou. Rany by sa mali obviazať a obväz môže byť vlhkým obkladom živej vody. Ak sa počas obväzovania vyskytne hnis, vyčistite ho neživou vodou a pokračuje v liečbe živou vodou. Pacient by mal ležať na ľanovej (plátennej ) plachte alebo by mal sedieť, aby mohli rany dýchať.

3) Prax ukazuje, že ak sú preležaniny liečené týmto spôsobom, mali by sa liečiť rýchlejšie v porovnaní s liečbou liekmi.

 1. Adenóma prostaty

2) Jeden liečebný cyklus pozostáva z 8 dní. Počas všetkých týchto dní by ste mali piť pol pohára živej vody 4-krát denne (1 hodinu pred jedlom a spánkom). Ak krvný tlak nestúpne, dávka sa musí postupne zvyšovať na 1 pohár. Sexuálny styk by nemal prestať. V prípade, že krvný tlak stúpne vďaka väčším množstvám živej vody, alebo je pacientov krvný tlak vysoký vo všeobecnosti, tak po 1 až 2 hodinách po vypití živej vody vypite pol pohára neživej vody. AK toto veľmi nepomôže, tak dávky živej vody sa musia znížiť.

Často sa musí liečebný cyklus opakovať niekoľkokrát. Odporúča sa urobiť mesačnú prestávku medzi cyklami, avšak ak to krvný tlak povoľuje, môže liečba pokračovať bez prestávky. Počas liečby sa odporúča mať masáže medzi nohami a jazdiť na bicykli. Taktiež sa odporúča dávať medzi nohy vlhký obklad živej vody. Miesto na obklad sa musí umyť neživou vodou. Liečba môže byť podporená klystírom živou vodou.

3) Počas 4 až 6 dní nutkanie na časté močenie zaniká. U niektorých ľudí sa spolu s močom objavia červené alebo čierne látky a môže to byť bolestivé. Trávenie a všeobecný pocit sa zlepší.

 1. Hnisavé a pooperačné rany

2) Rany by mali byť umyté neživou vodou a ponechané na voľné oschnutie. Do 5 až 8 minút sa musia zmáčať živou vodou a musí sa to robiť 6 až 8 krát za 24 hodín. Okrem toho môže byť rana obviazaná a trocha živej vody sa môže vyliať na obväz. V prípade, že rana hnisá, musí sa liečiť neživou vodou s neskoršou liečbou ako živá voda. Počas liečby buďte opatrní s ranami a dávajte pozor, aby ste predišli infekcii.

3) Rany sa vyčistia a liečebný proces je rýchlejší. Staré rany sa liečia pomalšie. Pooperačné rany sa liečia o 30% rýchlejšie v porovnaní s liečbou tradičnými spôsobmi.

 1. Psoriáza

2) Jeden liečebný cyklus trvá 6 dní.  Pred liečbou umyte postihnuté miesta mydlom, obkladajte horúcim vlhkým obkladom, aby bola pokožka a povlak jemný. Zmáčajte všetky postihnuté miesta teplou neživou vodou a potom do 5 až 8 minút zmáčajte živou vodou. Počas zvyšných 6 dní zmáčajte len živou vodou 5 až 8 krát denne. Nie je potrebné žiadne ďalšie naparovanie alebo iné liečenie.  Okrem toho počas prvých 3 liečebných dní musíte vypiť 150 ml (pohár) neživej vody 3-krát denne a počas zostávajúcich 3 dní pol pohára živej vody.

Po prvom  týždni liečby (prvý cyklus) sa musí urobiť týždňová prestávka a potom ďalší cyklus by mal začať ako sme napísali. Koľko cyklov bude potrebných, záleží na osobitnom organizme človeka, na jeho citlivosti a na tom, ako precízne dokáže dodržať spomenuté odporúčania. Vďaka pitiu živej vody sa pokožka u niektorých ľudí veľmi vysuší. Svrbí, praská a bolí. V takýchto prípadoch musíte zmáčať pokožku neživou vodou, aby sa zmiernil účinok živej vody.

3) Po 4 až 5 dňoch liečby sa postihnuté miesta vyčistia a zružovejú. Povlak zmizne. Spravidla stačia 3-4 cykly. Počas liečby by sa mal človek zdržiavať alkoholu, fajčenia a korenistých jedál, údeného mäsa. Snažte sa neznervózňovať.

 1. Paraproktitída

2)Dodržiavajte zásady osobnej hygieny, snažte sa vyhýbať zápche a hnačke, liečte hemoroidy a nedovoľte, aby sa stali chronickými .Po defekácii umyte konečník a praskliny teplou vodou, potom si spravte klystír neživou vodou a snažte sa udržať ju vo vnútri na 10 až 15 minút. Ak je tam hnis a výtok , klystír by sa mal opakovať. Potom aplikujte vlhký obklad na praskliny a výčnelky. Posledný klystír by sa mal robiť použitím živej vody. Odporúča sa vypiť pol pohára vody pred spaním.

3)Paraproktitída sa môže liečiť 4 dni.

 1. Radikulitída, reumatizmus

2) 3 krát denne po dobu 2 dní vypite trištvrte pohára živej vody pred jedlom. Bolestivé miesta by sa mali dodatočne trieť teplou neživou vodou. Snažte sa nenachladnúť a stráňte sa vlhkosti, radšej sedieť prikrčený v drepe ako ohnutý (chorobou).

3) Bolesť sa zmenší do 24 hodín. Niektorí ľudia sa cítia oveľa lepšie do 1 až 2 hodín.

 1. Pálenie pri srdci

2) Pred jedlom vypite pol pohára, alebo celý pohár živej vody. Ak to nepomôže, vypite trochu po jedle. Pálenie pri srdci by malo prejsť lepšie, ak hodinu po jedle budete žuť zrnko soli.

3) Živá (alkalická) voda redukuje kyslosť a pálenie pri srdci zmizne.

 1. Svrbenie rúk a nôh / chodidiel

2) Tri dni, 4 krát denne asi pol hodinu pred jedlom a pred spánkom vypite aktivovanú vodu nasledujúcim spôsobom: Prvý deň – pol pohára neživej vody Druhý deň – pol pohára alebo štvrť pohára neživej vody Tretí deň – pol pohára živej vody

3) Svrbenie a bolesť sa zmiernia a prejdú.

 1. Náprava a predchádzanie vráskam

2) Viď hygienu tváre (bod 69)

 1. Zlepšenie celkového stavu

2) Periodicky 1 až 2 krát do týždňa si vypláchnite nos, hrdlo a ústa neživou vodou a potom vypite pol pohára živej vody. Najlepšie ak to je po raňajkách, alebo pred spaním.  Takýto postup sa odporúča po každom kontakte s chorým človekom, keď je možnosť, že mikróby by sa na Vás mohli dostať, taktiež počas obdobia epidémie. Pri návrate domov si dodatočne umyte ruky neživou vodou.

3) Budete sa cítiť lepšie, budete podávať lepšie výkony a budete mať viac energie.

 1. Salmonelóza

2) Na profylaktické účely jedzte len dobre uvarené mäso, pite prevarené mlieko a zriaďte veterinárne kontroly zdochlín. Keď sa už cítite chorý, umyte si brucho teplou neživou vodou, nejedzte nič počas prvých 24 hodín, len pite pol pohára neživej vody každé dve až tri hodiny. Tiež si môžete urobiť klystír neživou vodou. V takomto prípade by mala mať voda koncentráciu približne 2-2,5 pH

3) Salmonely odumrú a porucha zmizne do 2 až 3 dní. Ak tento spôsob liečby nepomôže, vyhľadajte lekársku pomoc.

 1. Žalúdočné vredy, dvanástnikové vredy

2) 4 až 5 dní 1 hodinu pred jedlom vypite pol pohára živej vody. Ak je kyslosť nižšia alebo rovná nule, odporúča sa vypiť tretina pohára neživej  vody. Urobte týždňovú prestávku a nezávisle od toho, či cítite, alebo necítite bolesť, opakujte cyklus znova. Ak je krvný tlak normálny a nestúpne pri užívaní živej vody, môže sa dávky zvýšiť. Počas liečby vyberajte jemné jedlá, zdržiavajte sa alkoholu , údeného mäsa, fajčenia, nepracujte veľa, nerobte ťažškú prácu hneď po jedle ….

3) Bolesť a zvracanie prejdú do 2-3 dní, chuť do jedla sa zlepší, kyslosť klesne. Liečba dvanástnikových vredov je pomalšia.

 1. Bolesť kĺbov (ruky a nohy) (kvôli vrstve soli alebo osteofytom)

2) 3-4 dni 30 minút pred jedlom vypite pol pohára neživej vody. Bolestivé miesta by sa mali zmáčať a trieť v neživej vode. Na noc urobte vlhký obklad neživou vodou. Liečba by sa mohla zefektívniť cvičením, pohybmi a masážami bolestivých miest.

3) Bolesť sa zmierni, spánok je oveľa lepší a krvný tlak klesne.

 1. Zlepšenie činnosti žalúdka a čriev

2) Ak trávenie prestane (kvôli prejedaniu sa, alebo pri jedení nekompatibilných jedál –zemiaky, cereálie, chlieb s mäsom, alebo rybou, vypite pol pohára živej vody. Ak sa do pol hodiny činnosť žalúdka nevráti na normálnu, vypite ďalšieho pol pohára živej vody.

3) Spravidla sa činnosť žalúdka obnoví do 20-30 minút.

 1. Nádcha

2) Vypláchnite si nos neživou vodou, tak že ju opatrne vsakujete do nozdier, potom si nos vyčistite. Urobte to dva-tri krát. U malých detí nalejte pár kvapiek pipetou a vyčistite nos.

3) Nádcha zvyčajne prejde do 10-15 minút.

 1. Stomatitída

2) Po jedle vypláchnite ústa neživou vodou a potom niekoľkokrát živou vodou. Živá voda sa môže použiť na vyplachovanie medzi jedlami. Vyplachovanie by sa malo robiť pomaly dve až tri minúty. Použite teplú vodu. 3) Malá rana sa zahojí pomerne rýchlo , takže aktivovaná voda je veľmi užitočná pre zubárov.

 1. Furunkle a vredy

2) Umyte postihnuté miesta horúcou vodou, potom vydezinfikujte teplou neživou vodou a nechajte oschnúť. Ďalej po dobu 2 dní podávajte vlhké obklady , vymieňajte ich 4-5 krát za deň, alebo častejšie. Pred spením vypite pol pohára živej vody. Snažte sa neprechladnúť a zabezpečiť si viac vitamínov. Taktiež skontrolujte, či netrpíte cukrovkou.

3) Postihnuté miesta sa vyliečia do 2-3 dní.

 1. Hygiena tváre a zjemňovanie pokožky

2) Po rannom a večernom umytí si umyte (zmáčajte) tvár, krk a ruky živou vodou 2-3 krát s jeden až dvoj minútovými prestávkami a nechajte ich oschnúť. Mužom sa odporúča aplikovať živú vodu po holení. Zvráskavená pokožka by mala dostávať vlhké obklady živej vody na 15-20 minút. Ak je vaša pokožka suchá, najprv ju umyte neživou vodou a potom absolvujte vyššie opísaný proces. Niekoľkokrát do týždňa si môžete tvár zmáčať takýmto roztokom: rozpustite pol lyžice kuchynskej soli, pol čajovej lyžičky sódy v pol litre živej vody. Potom si umyte tvár živou vodou.

3) Pokožka zjemnie, vyrážky, uhry a stopy podráždenia zmiznú. Ak sú procedúry pravidelné, taktiež si vyhladíte vrásky.

 1. Seborrhea, pustule/vyrážky

2) Umyte si tvár horúcou vodou a mydlom ráno a večer, osušte a zmáčajte teplou neživou vodou. Ak máte tú možnosť, zmáčajte vyrážky častejšie. Podobná procedúra sa aplikuje na vyrážky tínedžerov. Dodatočne sa odporúča vypiť pol pohára neživej vody.

3) Vyrážky a čierne bodky postupne zmiznú.

 1. Rozšírené cievy, kŕčové žily

2) Umyte rozšírené a krvácajúce miesta neživou vodou a nechajte ich oschnúť, potom prikladajte vlhký obklad a pite pol pohára neživej vody. Do 2-3 hodín začnite piť živú vodu každé 4 hodiny na 2-3 dni, alebo dlhšie. Ak sa krvný tlak zvýši, urobte si prestávku, teda nepite živú voda, ale vypite pol pohára, alebo plný pohár neživej vody, aby sa znížil krvný tlak.

 1. Hnačka

2) Vypite pol pohára neživej vody. Ak do jednej hodiny nie je po probléme, vypite ďalšieho pol pohára neživej vody. Taká istá metóda by sa mohla použiť na liečenie hnačky u hydiny a domácich zvierat.

3) Bolesť v oblasti žalúdka a hnačka spravidla prejdú do pol hodiny.

 1. Zápcha

2) Vypite pol pohára živej vody. Ak trpíte zápchou pomerne často, snažte sa zistiť príčinu. U starších ľudí sa v takom prípade odporúča umývať hrubé črevo klystírom dodržiavajúc Semenové a Malovičkové odporúčania. Pri príprave roztoku sa môže neživá voda nahradiť kyselinou citrónovou a tvoriť tak štvrtinu, alebo pätinu roztoku.

3) Zlepší sa trávenie a príjem potravy.

 1. Cholecystitída (zápal žlčníka)

2) Štyri dni, 3 krát denne, pol hodinu pred jedlom vypite pol pohára aktivovanej vody nasledovným postupom: – prvý krát: pred raňajkami – neživá voda – ostatné razy: živá voda. Voda by mala mať vyššiu koncentráciu (pH 2-3 a 10,5-11)

3) Bolesť v bruchu, v srdci a v oblasti ľavej lopatky sa zníži, celkový pocit bude lepší, horkosť v ústach zmizne.

 

Pozrite si našu ponuku ionizátorov vody určených pre výrobu živej, neživej a striebornej vody.

 Aquator Silver – Aquator Classic    a     Aquator mini Silver – Aquator mini Classic.

 

„Sám používam a propagujem aktivovanú vodu už 25 rokov. Počas tohto obdobia som stretol tisícky ľudí, ktorým som poradil, ako používať takúto vodu. Pokladám sa za človeka, ktorý nadobudol rozsiahle skúsenosti, ktoré naďalej pravidelne zdieľam s inými. Najdôležitejšia vec je, že popularita tejto vody narastá.“

 

Okrem toho sa mi počas posledných rokov podarilo vytvoriť kontakty so špecialistami z iných krajín, vymeniť si s nimi názory a rozšíriť škálu receptov a aplikačných metód. Toto všetko mi dalo podnet na vydanie súčasnej brožúry, ktorá je v porovnaní s predchádzajúcimi vydaniami doplnená o nové návody a nové metódy použitia aktivovanej vody.

Dúfam, že súčasná brožúrka vám bude nápomocná pri riešení rôznych problémov.

 

S úctou, Assoc. Prof. Dr. Petras  Šibilskis

 

Začnite písať a stlačením klávesu Enter vyhľadajte

Nákupný košík

Žiadne produkty v košíku.